GlobalGAP

Wdrażanie systemu zapewnienia bezpieczeństwa żywności dla produkcji pierwotnej (projektowanie, szkolenia, audyty, kompleksowe wdrożenie przygotowujące do uzyskania certyfikatu GlobalGAP);

Standard Zapewnienia Bezpieczeństwa Żywności dla Pierwotnej Produkcji Rolnej

To standard opracowany z myślą o producentach pierwotnych, w szczególności z branży owocowo-warzywnej. Zapewnia wysoką jakość i bezpieczeństwo produktu co ułatwia konkurowanie zarówno na rynku polskim jak i światowym. Standard GlobalGAP został pierwotnie opracowany pod nazwą EurepGAP przez grupę roboczą sieci handlu detalicznego zrzeszonych w organizacji EUREP (Euro-Retailer Produce Working Group) w celu wypracowania wspólnych procedur oraz jednolitego standardu dla Dobrej Praktyki Rolniczej GAP (Good Agricultural Practice) i zapewnienia bezpieczeństwa żywności. Standard GlobalGAP powstał jako bezpośredni następca wydanej w marcu 3 wersji EurepPGAP Integrated Farm Assurance. Jednym z głównych celów standardu jest ograniczenie do niezbędnego minimum stosowania nawozów i środków ochrony aby przez to ograniczyć niekorzystny wpływ rolnictwa na środowisko, a także zapewnić jak dłuższe użytkowanie terenów rolniczych.

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty z zakresu standardu GlobalGAP zapraszamy do skorzystania z internetowego formularza kontaktowego, znajdującego się w zakładce kontakt. Odpowiedzi udzielimy najszybciej jak to będzie możliwe.