FSC CoC

Wdrażanie systemu FSC CoC , czyli systemu Kontroli Pochodzenia Produktu (ang. chain of custody (CoC)) dla firm z branży drzewnej (kompleksowe wdrożenie przygotowujące do uzyskania certyfikatu FSC CoC);

Kontrola Pochodzenia Produktu w Przemyśle Drzewnym - FSC Chain of Custody (CoC)


FSC czyli Rada ds. Zrównoważonej Gospodarki Leśnej (Forest Stewardship Council) to niezależna organizacja założona w 1993 roku.

Jednym z systemów zaprojektowanych przez FSC jest kontrola pochodzenia produktu FSC Chain of Custody (CoC). System FSC Chain of Custody przeznaczony jest dla całego łańcucha pochodzenia produktów z drewna, a jego poszczególne ogniwa to m.in. tartaki, producenci mebli, producenci papieru, producenci drzwi lub okien, drukarnie, firmy transportowe.

Wdrożenie systemu FSC CoC oraz uzyskanie certyfikatu FSC Chain of Custody przynosi przedsiębiorstwom z sektora drzewnego szereg korzyści, należą do nich m.in.:

    Możliwość zdobycia nowych rynków;
    Przewaga nad konkurencją;
    Poprawa wizerunku firmy i zwiększenie zaufania klientów;
    potwierdzenie, że uzyskane produkty pochodzą z obszarów, gdzie prowadzona jest prawidłowa gospodarka leśna.

Certyfikat FSC CoC uprawnia każdą firmę do posługiwania się rozpoznawalnym na całym świecie logo.

FSC znacząco przyczynia się do poprawy środowiska naturalnego, gdyż każdy klient wybierający produkty oznaczone logo FSC ma przez to pośredni wpływ na poprawę funkcjonowania środowiska naturalnego.

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty z zakresu systemu FSC CoC zapraszamy do skorzystania z internetowego formularza kontaktowego, znajdującego się w zakładce kontakt. Odpowiedzi udzielimy najszybciej jak to będzie możliwe.